Anugerah Kokurikulum 2014

ANUGERAH INSENTIF KOKURIKULUM 2014

9/10/14 (Thurs)

Koko

Penerima Anugerah MESTI hadir semasa upacara penyampaian.   Mereka yang tidak hadir TIDAK akan diberi insentif berkenaan kalau tiada alasan yang kukuh.

Penerima hadiah mesti beratur di luar dewan mengikut nombor masing-masing pada pagi upacara pada pukul 7:25 pagi.

Baucer dapat ditunaikan pada pada 15/10/14 ( Wed). 8 pagi hingga 9 pagi.

To search if you are receiving any prize,press “Ctrl” + “F” any type in your name.

  1. BAHAGIAN BAHASA MELAYU
             Pertandingan Puisi dan Lagu
0(a) Chong Chin Wen (5SB)

Kumpulan 6 orang

Johan – Daerah

Ketiga – Negeri

            Pertandingan Pidato Piala Diraja
0(b) Yew Zhi Yong (5SB)   Naib Johan– Daerah
  1. BAHAGIAN BAHASA CINA
            Pertandingan mencipta cerpen dalam Bahasa Cina
1 Ong Sze Hui (5SA) Naib Johan – Daerah

Anjuran Persatuan Bahasa Cina Hilir Perak

2 Ding Chiao Ling (4SA)

 

 Johan – Daerah

Anjuran Persatuan Bahasa Cina Hilir Perak

3 Ding Chok Tun (4SA) Naib Johan – Daerah

Anjuran Persatuan Bahasa Cina Hilir Perak

 

             Deklamasi Sajak Bahasa Cina
4 Lee Ming Yao (2K) Ketiga – Daerah

(kumpulan 3 orang)

Anjuran JPN

             Kaligrafi Cina Daerah Manjung
5 Ling Joey (5VA) Naib Johan – Daerah

Anjuran Rukun Tetangga Kawasan Sitiawan

6 Tan Chiu Shyen (2K) Johan – Daerah

Anjuran Rukun Tetangga Kawasan Sitiawan

7 Tang Xin Yi (1L)

 

Naib Johan – Daerah

Anjuran Rukun Tetangga Kawasan Sitiawan

              Nyanyian Lagu Cina
8 Ho Sze Yi (5SG) Johan – Daerah

Anjuran Persatuan Guru Cina Manjung

9 Chaw Jia Yee (4SB) Naib Johan – Daerah

Anjuran Persatuan Guru Cina Manjung

 

             Pertandingan Syarahan
10 Lee Min Jun (4SA) Naib Johan – Daerah

Anjuran Persatuan Guru Cina Manjung

11a Lee Ting Hui (5SA) Johan – Daerah

Anjuran Persatuan Guru Cina Manjung

 

             Pertandingan Menulis Esei
11b

11c

11d

 

 

Ding Chok Tung (4SA)

Ding Chiao ling (4SA)

Eleena Ooi (3K)

Johan –Daerah

Naib Johan

Tempat ke-3

  1. BAHAGIAN BAHASA INGGERIS
            Drama Bahasa Inggeris Sekolah-sekolah Daerah Manjung
12 Kelvin Kuan Yu Winn (3K) Ketiga – Daerah

(kumpulan 14 orang)

Anjuran Daerah Manjung

ICAS – International Competitions & Assessments for Schools Writing 2014
13 Vignes a/l Manogaran (1K) Ketiga (Credit)
14 Lee Ming Yao (2K) Ketiga (Credit)
15 Lau Jun Hao (4SA) Ketiga (Credit)
16 Lois Tay Soong Jing (5SA) Ketiga (Credit)
             ICAS – International Competitions & Assessments for Schools             English 2014
17 Hooi Jin Xiang (4SA) Ketiga (Credit)
18 Lau Jun Hao (4SA) Ketiga (Credit)
19 Po Jia Yun (5SA) Ketiga (Credit)
20 Jason Ling Jun Seng (5SA) Ketiga (Credit)
21 Choo See Yuan (5SA) Ketiga (Credit)
22 Yew Zhi Yong (5SB) Ketiga (Credit)
23 Rebecca Khoo Lian Hui (5SA) Kedua (Distinction)
24 Lois Tay Soong Jing (5SA) Kedua (Distinction)
25 Mariane Khoo Yen-Ai (6AB) Pertama (High Distinction)
26 Tan Yi Wen (6AB) Ketiga (Credit)
       Karate
27 Milson Yeak Dew Qi (5SG)

 

2 Kategori Johan Kebangsaan

1 Kategori Naib Johan Kebangsaan

       Boys’ Brigade
28 Stephen Tay Soong En (3J) Ketiga – Kebangsaan

National Singing Competition anjuran The Boys’ Brigade in Malaysia

29 Lois Tay Soong Jing (5SA) Johan – Kebangsaan

National Drill Competition anjuran The Boys’ Brigade in Malaysia

       Taekwondo
30 Tang Kok Kang (4VB) 3 Kategori Johan Kebangsaan

2 kategori Naib Johan Kebangsaan

2 Kategori Johan Perak

31 Siew Si Key (3I) 1 Johan Kebangsaan

1 Naib Johan Kebangsaan

1 Johan Perak

32 Raymond Pan (4VC) 2 Naib Johan – Kebangsaan

1 Johan – Perak

32 Ling Li Ting (4VB) 1 Naib Johan – Kebangsaan

2 Naib Johan Perak

33 Bee Sin Hoey (4SC) Naib Johan – Negeri
34 Yong Xue Ting (4SG) Naib Johan – Negeri
       Pancaragam : Pertandingan Pancaragam Peringkat Kebangsaan di UPSI  (Jemputan)
35 Ding Shu Jing (5SB)

(100 Peserta)

2 kategori Johan
  1. BAHAGIAN KELAB
               Pusat Sumber
36 Ling Chee Shuen (4SA) Naib Johan – Kategori BM (Daerah)

Tokoh Nilam- Anjuran PKG Sitiawan

37 Yiew Kah Ling (4SA) Ketiga – Daerah

Tokoh Nilam- Anjuran PKG Sitiawan

            Orchestra Cina : Pertandingan Orchestra Cina Peringkat Kebangsaan
38 Loo Kai Le (5SA)

(110 Orang)

Pingat Emas dalam 3

Kategori berlainan

            Catur
39 Chin Yong Chee (5SA) Ketiga – Daerah

Pertandingan Catur Inggeris anjuran MSSD

Johan – Kebangsaan

Pertandingan catur cina  Pulau Pinang dan Perak anjuran Persatuan Catur Cina Negeri Pulau Pinang dan Perak

            Koir
40 Tiang Yi Ru (4SA) Johan – Daerah

Pertandingan Koir Sekolah Menengah Manjung anjuran PPD Ketiga – Pertandingan Koir di Putrajaya

            Agama Kristian
41 Ngo See Huei (5SF) Johan – Kebangsaan

Bible Knowledge Quiz anjuran Malayan Christian Schools’ Council (MCSC) / Scripture Union

  1. BAHAGIAN PERMAINAN
               Sofbol
42 Ngo Siew Ting (6AB) Naib Johan – Antarabangsa Kejohanan Sofbol Piala Giant 2014
43 Edwin Ting Cheng Wang (5SE) Ketiga – Kebangsaan

Sofball National Open 2014 Penang

44 Pasukan Perempuan

Ling Yuan Rong (5SB)

JOHAN – Daerah (kumpulan 15 orang) MSSD Sofbal anjuran Daerah Manjung
45 Pasukan Lelaki

Chen Chong Vee (4VB)

JOHAN – Daerah (kumpulan 14 orang) MSSD Sofbal anjuran daerah Manjung
               Bola Tampar
46 Pasukan Lelaki

Su Mao Jing (5SF)

Johan – Daerah

(Kumpulan 12 Orang)

MSSD Manjung anjuran  PPD

47 Pasukan Perempuan

Khor Poh Suan (5SE)

Johan – Daerah

(Kumpulan 12 Orang)

MSSD Manjung anjuran PPD Johan – Negeri

(kumpulan 8 orang)

MSSPK – anjuran JPN

48 Pasukan Lelaki

Lee Chian Jian (4VB)

Ketiga – Negeri

(kumpulan 8 orang)

MSSPK anjuran JPN

49 Choo Yuh Shiuh (5SA) Ketiga –  Daerah

Ping pong (kategori Bawah 18 tahun) Lelaki anjuran unit sukan PPD Manjung

 

50 Pasukan perempuan

Ong Vnn Nee (5VA)

Naib Johan – Daerah

(Kumpulan 12 Orang)

MSSD Manjung anjuran PPD Majung

51 Pasukan Lelaki

Ting Li Gen (4SE)

Johan – Daerah

(kumpulan 12 orang)

MSSD Manjung anjuran PPD Manjung

52 Pasukan Lelaki

Ngu Pei Chen (3B)

Johan – Daerah

(kumpulan 5 orang)

1M1S 2014 Daerah Manjung anjuran KPM

53 Pasukan Perempuan

Siak Siow Qi (4VC)

Naib Johan – Negeri

(Kumpulan 5 Orang)

MSSPK anjuran JPN Perak

54 Pasukan Perempuan

Ting Siew Hui (2D)

Johan – Daerah

(kumpulan 5 orang)

1M1S 2014 Daerah Manjung anjuran KPM

               Badminton
55 Meah Jia Chi (2G) Naib Johan – Daerah

MSSD manjung bawah 15P

56 Cheong Jia Qi (2H) Ketiga – Daerah

MSSD Manjung 15P

57 Cheong Sheng Hao (3C) Ketiga – Daerah

MSSD Manjung 15L

58 Chow Kai Xuan (5SD) Ketiga – Daerah

MSSD Manjung 18P

59 Ling Wei Jie (1I) Ketiga – Daerah

MSSD Manjung 15L

60 Toh Kuang Heng (3B) Ketiga – Daerah

MSSD Manjung 18L

  1. BAHAGIAN OLAHRAGA
61 Siak Siow Qi (4VC) – P18 Daerah Manjung

Gangsa – Lempar Cakera

Perak – Lontar Peluru

 

62

 

Yap Xiu Ning (4SG) – P18 Daerah Manjung

Emas – 400m Lari Berpagar

Emas – 4x100m

Emas – 100m Berpagar

Perak – 4x400m

 

63 Ding Kai Ning (4SB) – P18 Daerah Manjung

Perak – 400m Lari Berpagar

Perak – 400m

Perak – 4x400m

 

64 Ling Hui Ting (3F) – P18 Daerah Manjung

Perak – 100m

Emas – 4x100m

Perak – 200m

65 Chow Kai Xuan (5SD) – P18 Daerah Manjung

Gangsa – 100m

Gangsa – 200m

Emas – 4x100m

MSSPK Tempat Ke-2 acara 4x100m

66 Chieng Kai Yun (5VG) – P18 Daerah Manjung

Perak – Lompat Kijang

Perak – Lompat Jauh

67 Akmal Choo (3E) – L15 Daerah Manjung

Emas – Lompat Kijang

Emas – 4x100m

Emas – 200m Lari Berpagar

Negeri

Tempat Ke-2 acara 200m Lari Berpagar

Tempat Ke-3 acara 4x100m

 

68 Edwis Ng Kai Fan (3L) – L15 Daerah Manjung

Gangsa – 100m

Emas – 4x100m

Perak – Lompat Jauh

Tempat Ke-3 acara 4x100m

69 Aik Yin Hui (3K) – P15 Daerah Manjung

Emas – 3000m Jalan Kaki

Gangsa – 100m Berpagar

Gangsa – 4x400m

70 Siew See Key (3I) – P15 Daerah Manjung

Emas – Lontar Peluru

Emas – Lempar Cakera

71 Yeoh Jia Hua (3K) – P15 Daerah Manjung

Gangsa – 200m Lari Berpagar

72 Lee Zu Ting (3I) – P15 Daerah Manjung

Emas – 100m

Emas – Lompat Tinggi

Emas – 200m

Olahragawati Kategori P15

Negeri

Tempat Ke-2 acara 4x100m

Tempat Ke-2 acara 4x400m

73 Ting Sherng Kai (1C) – L14 Daerah Manjung

Perak – Lompat Kijang

74 Yong Yee Hor (2I) – L14 Daerah Manjung

Gangsa – 200m Lari Berpagar

75 Ng Wen Yue (2H) – L14 Daerah Manjung

Emas – Lempar Cakera

Perak – Lontar Peluru

Emas – Lempar Cakera

76 Ngin Jia Ning (2D) – P14 Daerah Manjung

Emas – Lompat Kijang

Emas – 400m

Emas – 800m

Gangsa – 4x400m

Perak – 800 m

Tempat Ke-2 Keseluruhan Kejohanan SPTS Perak

77 Foo Sin Xi (2I) – P14 Daerah Manjung

Perak – Lompat Kijang

Gangsa – Lompat Tinggi

 

78 Elaine Yew (1F) – P14 Daerah Manjung

Emas – 200m Lari Berpagar

Perak – 100m Berpagar

Tempat Ke-3 Keseluruhan 1M1S

Tempat Ke-2 Keseluruhan Kejohanan SPTS Perak

79 Kow Fang Juin (5SG) – L18 Daerah Manjung

Perak – Lompat Tinggi

80 Kelly Liew (3L) – L15 Daerah Manjung

Emas – 4x100m

Emas – Lompat Tinggi

81 Lau Chun Shen (3H) – L15 Daerah Manjung

Gangsa – Rejam Lembing

82 Looi Jia Min (3I) – P15 Daerah Manjung

Gangsa – Lempar Cakera

Emas – Rejam Lembing

83 Dong Liang Siang (2G) – L14 Daerah Manjung

Emas – Lompat Tinggi

84 Koh Li Xiang (1K) – L14 Daerah Manjung

Gangsa – Lompat Kijang

85 Wok Jin Ying (1C) – P14 Daerah Manjung

Emas – Rejam Lembing

Emas – Lontar Peluru

Perak – Lempar cakera

Olahragawati Kategori P14

86 Ding Chao Lun (2A) – L15 Daerah Manjung

Emas – Lontar Peluru

87 Teh Hui Ing (3K) – P15 Daerah Manjung

Perak – Rejam Lembing

 

88 Ting Zhong Sheng (2L) – L14 Daerah Manjung

Perak – Rejam Lembing

89 Kho Wen Ee (PA) – P14 Daerah Manjung

Gangsa – Lompat Jauh

Tempat Ke-3 Keseluruhan 1M1S

90 Wong Chuan Lung (4SG) – L18 Daerah Manjung

Perak – Rejam Lembing

91 Khor Poh Suan (5SE) – P18 Daerah Manjung

Emas – Rejam Lembing

92 Richendra Dayang (4SE) – P18 Daerah Manjung

Emas – 100m Berpagar

93 Elvin Ling (1D) – L15 Gangsa – 5000m Jalan Kaki
94 Creamy Kok (PB) – P14 Perak – Lontar Peluru
95 Ling Shu Ying (4SG) – P18 Gangsa – 5000m Jalan Kaki
96 Kew Guan Yi (5VC) – L18 Perak – Tukul Besi
97 Lau Hui Ying (4VB) – P18 Emas – Tukul Besi
98 Foo Kit Ying (4SC) – P18 Gangsa – Tukul Besi
99 Ting Ping Jin (4SD) – P18 Perak – 4x400m
100 Ang Sze Ching (2L) – P14 Gangsa – 4x400m

Tempat Ke-3 Keseluruhan 1M1S

101 Ong Ching Ping (1E) –  P14 Tempat Ke-3 Keseluruhan 1M1S
102 Ong Jia Chi (1D) – P14 Tempat Ke-3 Keseluruhan 1M1S
Advertisements

2 responses to “Anugerah Kokurikulum 2014

  1. why only those who took UNSW ICAS english assesment got insentif? how about those who took science n maths?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s